Reklama
aplikuj.pl

Nie potrzebujesz już smartfona, by korzystać z Map Google na Wear OS

Użytkownicy zegarków z Wear OS musieli na to długo czekać, ale w końcu jest – funkcja pozwalająca na obsługę Map Google bez potrzeby posiadania telefonu.

W poście udostępnionym na forum pomocy Wear OS Google ogłosił, że włączyło bezdotykową nawigację krok po kroku w Mapach Google dla Wear OS. Funkcja działa zarówno na modelach LTE, jak i Wi-Fi, choć w tym przypadku (co raczej jest logiczne) z nawigacji korzystać będzie można tylko mając połączenie z siecią.

By korzystać z nawigacji, wystarczy wejść na zegarku do Map i tam wpisać miejsce docelowe (z poziomu klawiatury albo poprzez asystenta głosowego), środek transportu i po prostu rozpocząć podróż. Nawet jeśli w pobliżu jest smartfon, to po odpowiedni oddaleniu się od niego, to smartwatch przejmie kontrolę.

Na razie, jak już wspomnieliśmy, konieczne jest połączenie z siecią, ale zapowiedziano już, że na Wear OS trafi nawigacja offline. Co prawda Google obiecywał, że stanie się to jeszcze w 2022 roku, ale mamy nadzieję, że firma nie zapomniała o obietnicy i udostępni funkcję w najbliższym czasie.