WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nie trzeba spoglądać na rachunek, żeby uznać tego SUVa za najdroższego na świecie

Co sprawia, że SUV Karlmann King jest tym najdroższym na świecie i dlaczego widać to już na pierwszy rzut oka?

Ten uznawany obecnie za najdroższego na świecie SUVa wystąpił niedawno na jednym z motoryzacyjnych kanałów na YouTube (Barcroft Cars), gdzie w zaledwie 4 minuty możemy przypatrzeć się modelowi Karlmann King z praktycznie każdej strony. To jednak nie koniec, bo trzy grosze dorzucił w tym materiale sam jego projektant – Luciano D’Ambrosio.

Według niego inspiracją do stworzenia Karlmanna Kinga był sam Batmobil z trylogii Mrocznego Rycerza, co przejawia się zwłaszcza w samym nadwoziu, zgodnym z językiem projektowania nazwanym „wzorem diamentu”. Jak wspomina projektant:

Zamiast próbować znaleźć idealną kombinację powierzchni, próbowaliśmy stworzyć przerwę na powierzchniach. Musi być duży, dominujący, ale jednocześnie nie być tak agresywny. Jest absolutnie wyjątkowy.

Biorąc pod uwagę jego wielkość, możesz sobie wyobrazić, że jeździsz słoniem. Ale w rzeczywistości jest bardzo elastyczny i przyjemny w prowadzeniu.

Projekt jest zdecydowanie wyjątkowy, ale pod skórą kryje się bardzo popularna technologia. Model King się na samochodzie Ford F-550, którego napędza 6,8-litrowa V10 o mocy 420 koni mechanicznych. Poprzednie doniesienia twierdziły, że maksymalna prędkość tego SUVa wynosi zaledwie 140 kilometrów na godzinę ze względu na masę ponad 5896 kilogramów, ale tym razem projektant wspomina o całych 220 km/h.

W kwestii ceny King zawdzięcza swoje miano kwocie 1,085 milionów dolarów za wersję bazową, które rosną do ponad trzech milionów po wyborze wszystkich dodatków z listy.

najdroższy SUV, Karlmann King, SUV King, cena King
ŹRÓDŁO: Motor1