WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Nie uwierzycie ile nastolatków posiada smartfona

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że osoba młoda musi posiadać smartfona, aby nie odstawać od rówieśników. Najnowsze statystyki dokładnie pokazują, ile nastolatków posiada takie urządzenia i z czego oni korzystają.

Raport opracowany przez Common Sense Media objął 1413 osób w wielu od 13 do 17 lat mieszkających w USA. W 2012 41% nastolatków miało smartfona, a raport mówi, że teraz posiada go aż 89%. Doprowadziło to do zmiany w sposobie komunikacji – kiedyś była to zwykła rozmowa twarzą w twarz a teraz są to SMS. Co ciekawe, jedynie 15% osób stwierdziło, że Facebook jest ich głównym portalem. Aż 41% uważa za najważniejszy portal i aplikację Snapchata a 22% Instagrama.

ankieta ankieta

Idąc dalej, ponad połowa nastolatków mówi, że smartfony rozpraszają ich uwagę podczas np. odrabiania zadań domowych, a 42% z nich wie, że ten czas mogliby spędzić z przyjaciółmi w prawdziwym świecie. Co ciekawe, nastolatki winią firmy technologiczne za taki czas spędzania w sieci. 72% z nich uważa, że jest manipulowanych i przyciąganych do portali. Wygląda więc na to, że cyfrowy świat coraz bardziej zastępuje ten realny.

Ten ojciec znalazł idealny pomysł na ograniczenie gier wideo swoim dzieciom

Źródło: https://www.phonearena.com