WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nie żyje Sean Connery. Legenda kina odchodzi w wieku 90 lat

Nie żyje Sean Connery. Legenda kina odchodzi w wieku 90 lat

Jak informuje BBC, w wieku 90 lat odszedł Sean Connery, legendarny aktor najbardziej znany ze swojej roli Jamesa Bonda. Jednak jego dorobek to przeszło siedemdziesiąt filmów i wiele prestiżowych nagród, w tym statuetka Oscara.

Sean Connery zmarł w wieku 90 lat

Jeden z najpopularniejszych międzynarodowych aktorów, Sean Connery, w sierpniu skończył 90 lat. Urodzony w 1930 roku w Edynburgu aktor miał na swoim koncie dziesiątki ról w znanych produkcjach. O jego śmierci poinformowało BBC News. Connery zmarł we śnie na Bahamach. Jego najbardziej znaną rolą był z pewnością James Bond, w którego wcielał się siedem razy.

Jednak Connery to nie tylko Agent 007. W 1987 roku zdobył Oscara za drugoplanową rolę w filmie Nietykalny. Zagrał w nagradzanym Polowaniu na Czerwony Październik, gdzie wcielał się kapitana Marko Ramiusa. Będziemy pamiętać go jako Henry’ego Jonesa Seniora, czyli ojca Indiany Jonesa w Ostatniej Krucjacie, Ryszarda Lwie Serce w Robin Hoodzie i William z Baskerville w Imieniu Róży.

Wielokrotnie nagradzany Złotym Globem i nagrodą BAFTA aktor na zawsze wpisał się w historię kina. I choć już od wielu lat skutecznie unikał grania w filmach, to ciężko znaleźć osobę, która chociaż o nim nie słyszała.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News