Jak długo potrwają niedobory układów krzemowych?

Jak długo potrwają niedobory na rynku układów krzemowych?

W serwisie Tom’s Hardware możemy znaleźć informacje na temat tego, jak będą wyglądać niedobory układów krzemowych w następnych latach i co tu dużo mówić – jest źle.

Niedobory układów krzemowych

W temacie wypowiedzieli się specjaliści branżowi z różnych grup analitycznych i wyjawili, że spodziewają się, że obecne na świecie niedobory układów krzemowych potrwają aż do 2022 roku. Nie liczą nawet na to, że ta sytuacja zostanie złagodzona w pierwszej połowie 2021 roku i wcale nie jest to spowodowane tylko większym zapotrzebowaniem.

TSMC, 7 nm TSMC, zamówienia TSMC, czipy TSMC, czipy 7 nm TSMC, zamówienia 7 nm TSMC,

To w rzeczywistości kwestia fundamentalnego braku zasobów i możliwości produkcyjnych, które wspólnie nie pozwalają sprostać popytowi w różnych kwadrantach przemysłu półprzewodników. Wraz ze zwiększonym popytem spowodowanym COVID-19 i ogólnie coraz bardziej złożonym projektem nowoczesnych układów, obecne odlewnie nie są w stanie sprostać wymaganiom.

Wedle np. analiz J.P. Morgan i Susquehanna, obecne niedobory układów krzemowych opiewają na szacunkowo od 10 do 30% możliwości produkcyjnych odlewni. W rzeczywistości jednak w tym jeszcze roku sytuacja ma się pogorszyć.