WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Niemcy stworzyli samochód zasilany energią słoneczną

Monachijski startup ostatecznie przetestował swój samochód, który napędzany jest ogniwami słonecznymi. Model nosi nazwę Sion i jego system ładowania został ostatecznie skończony.

Firma Sono Motors została założona w 2016 roku i od razu zaczęła prace nad samochodem, który będzie miał ogniwa słoneczne zintegrowane z nadwoziem. Już w 2017 roku zostały dostarczone dwa funkcjonalne prototypy aut, a w 2018 roku dostała ona pierwsze duże zamówienie na swoje konstrukcje, przez co ich ukończenie stało się kluczowe. Aktualnie Sion posiada akumulator Li-Ion o pojemności 35-45 kWh oraz wadze 250 kg. Służy on jako magazyn energii, ale najprawdopodobniej w końcowej wersji auta zostanie to jeszcze zmienione. Sion posiada wbudowane w dach, maskę i boki 330 ogniw słonecznych, które mają zapewnić zasięg ok. 250 km. oczywiście auto można ładować także tak jak zwykłe elektryczne samochody.

Firma chce zacząć seryjną produkcję Siona w drugiej połowie 2019 roku. Aktualnie, ma ona zamówienia na ponad 5000 tych aut a pochodzą one od klientów mieszkających w 30 różnych krajach. Cena samochodu ma wynosi 16 tysięcy euro).

Źródło: http://www.digitaljournal.com/