Kiedy zapalony gracz James Young stracił swoją lewą rękę w wypadku kolejowym w Londynie, tworząca gry firma Konami nawiązała współpracę z najlepszymi inżynierami robotyki by, stworzyć dla niego unikalną i innowacyjną protezę. W założeniach miała ona przypominać tę, z której korzystał protagonista w grze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Teraz, po 6 miesiącach pracy nad projektem, jest ona wreszcie skończona.

Proteza łączy się bezpośrednio w barku Younga z pozostałymi mięśniami i nerwami. Tak jak w przypadku większości protez, sensory rozmieszczone na skórze wokół barku wykrywają ruchy i przesyłają niezbędne informacje przez rękę i dłoń. Nie ma w tym nic niezwykłego, bo tak naprawdę to dodatki są tym, co czyni to ramię niesamowitym. Zaprojektowana i zainstalowana przez firmę Open Bionics proteza zawiera latarkę, umieszczony w nadgarstku port USB pozwalający na ładowanie telefonu, cyfrowy zegarek i co najlepsze – w pełni funkcjonalnego drona.

„Nie chciałem wyglądać jak Terminator, ponieważ moja praca polega na rozmawianiu z lekarzami na temat leków, jakie stosują i nie chciałem wyglądać jakbym miał kogoś zabić” powiedział Young.

Ważąca razem z uprzężą i baterią 4.5 kg proteza nie należy do najlżejszych, jednak sam Young przyznał, że nie przeszkadza mu ona w żaden sposób.

Źródło: http://www.digitaltrends.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej