Reklama
aplikuj.pl

Zobaczcie to niesamowite zwierzę, które zamieszkuje ziemskie oceany

Ludzie nadal mają wiele do nauczenia się w kwestii tego, co żyje w oceanach naszej planety. W 2018 roku, wyprawa skierowana w stronę wybrzeży Indonezji miała poszerzyć naszą wiedzę na temat powstawania i ewolucji życia.

Nowy gatunek, zwany Bathynomus raksasa, należy do grupy zwierząt, która zyskała miano karaluchów morskich,które spędzają większość życia kopiąc wzdłuż dna oceanu w poszukiwanu pożywienia i trzymając się z dala od pozostalych organizmów.

Nowo opisany gatunek posiada tytuł 20. najstarszego równonoga w zapisie naukowym. Zwierzę to jest dwudziestym co do wielkości równonogiem i może osiągać nawet pół metra długości, co jest naprawdę dużym rozmiarem jak na skorupiaka zamieszkującego morza i oceany.

Czytaj też: Księżyc jest obecnie niezwykle chłodny. Kiedyś występował na nim ocean magmy

Przedstawiciele tego gatunku są stosunkowo powszechnie spotykani w oceanach całego świata, a naukowcy przypisują ich rozprzestrzenianie się temu, że są mało interesującymi kąskami dla drapieżników. W efekcie ludzie i inne zwierzęta nie interesowały się nimi pod kątem ewentualnego źródła pożywienia. Co więcej przed atakami chroni je solidnie wyglądająca skorupa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News