WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Nietypowy wynajem – mieszkania na abonament

W Polsce coraz większą popularność zyskuje wynajem mieszkań na abonament czyli zamiast od osoby prywatnej wynajmujemy lokal od firm specjalizujących się w wynajmie instytucjonalnym. Ale co to dokładnie jest?

W Europie Zachodniej wynajem instytucjonalny jest jedną z najbardziej popularnych form wynajmu lokali mieszkalnych. W Polsce nadal najczęściej mieszkania wynajmują osoby prywatne, a taka umowa zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem. Nigdy nie wiemy jak długo będziemy mogli mieszkać w takim miejscu, nawet jeśli nam zależy na wynajmie na dłuższy czas. Dlatego wynajem przez specjalizujące się w tym firmy jest opcją bardzo ciekawą. Jak informuje Buisness Insider w Polsce takich mieszkań jest już ponad 1,2 mln czyli przeszło 8 proc. ogólnego zasobu mieszkaniowego.

Jedną z takich firm jest Resi4Rent, który oferuje wynajmującym mieszkania w nowo wybudowanych budynkach w kilku największych polskich miastach. Obecnie w swojej ofercie mają lokale w Łodzi, we Wrocławiu i najnowsze – w Warszawie, w Browarach Warszawskich. Ostatnie z 450 mieszkań zostanie tam oddanych na wynajem jeszcze jesienią tego roku. Resi4Rent współpracuje z deweloperem Echo Investment dlatego oferuje mieszkania w nowych blokach i ma wpływ na dostosowanie budynku do swoich celów. Wynajmowane lokale są wyposażone w podstawowe meble a także w sprzęt kuchenny.

Jak czytamy na portalu Buisness Insider firmie Resi4Rent zależy na tym, by ludzie zaczęli postrzegać wynajem jako usługę. Płacąc otrzymujemy usługę dobrej jakości, w skład której wchodzi wykwalifikowany serwis dokonujący niezbędnych napraw. Jest to coś, czego normalny wynajem od osób prywatnych nam nie oferuje. Ogromnym plusem takiej oferty jest pewność, że nagle właściciel nie wypowie nam umowy. Jeśli stosujemy się do regulaminu, płacimy czynsz i nie zakłócamy porządku możemy mieszkać jak długo chcemy. Pierwsza umowa podpisywana jest na rok i po jej zakończeniu wynajmujący ma pierwszeństwo przedłużenia.

Oferta jest przede wszystkim skierowana do osób młodych, dynamicznych, rozpoczynających karierę zawodową. Taka opcja daje im swobodę i elastyczność, bo nie wiąże się z wieloletnim kredytem. Na Zachodzie wiele osób decyduje się na taki wynajem nawet przez całe życie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News