WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Niezaprezentowana karta AMD jest wydajniejsza od RTX 2080 Ti

Niezaprezentowana karta graficzna od AMD została własnie zauważona w OpenVR. W testach pokonuje ona nawet RTX 2080 Ti, czyli czerwoni szykują potężną grafikę.

Wydajność w testach VR była większa o 17% – możliwe, że jest to tak bardzo oczekiwany Big Navi. Grafika działała we współpracy z procesorem AMD Ryzen 7 4800H, który należy do najnowszych mobilnych CPU Renoir.

Grafika w teście CyubeVR w rozdzielczości 1512 x 1680 px z HTC Vive uzyskała 103,32 FPS. W tym samym teście RTX 2080 Ti uzyskuje 88,10 FPS. Różnica jest więc spora i zdecydowanie warta naszej uwagi.

amd, rtx 2080 ti, karta wydajniejsza od rtx 2080 ti

Oczywiście jest to test specyficzny dla VR i wyniki niekoniecznie muszą przekładać się na tradycyjne gry. Cały czas nie wiemy, jaki to był dokładnie model i kiedy można się go spodziewać, jest to tylko wróżenie z fusów.

Warto też pamiętać, że niedawno dr Lise Su, CEO AMD, obiecała wysokiej wydajności karty graficzne. Możliwe więc, że czerwoni mają je już gotowe i teraz pracują tylko nad ich ulepszeniem. Rok 2020 zapowiada się więc niezwykle interesująco – Nvidia może w końcu otrzymać godną konkurencję w najwydajniejszym segmencie.

ŹRÓDŁO: Wccftech