Reklama
aplikuj.pl

Nintendo i Microsoft szykują się do współpracy – wszyscy razem przeciwko Google?

Nintendo i Microsoft mogą się szykować do współpracy. Dokładnie takiej samej jak ostatnio zrobiło to Sony.

Ależ się porobiło! Zdaje się, że streaming, który może kiedyś być sporą częścią rynku gier wideo, a już wkrótce zostanie wprowadzony na salony wraz z premierą Google Stadia naprawdę wywołał zmiany na rynku. Google to wielka firma i ignorowanie jej byłoby, lekko mówiąc, niezbyt mądre. Pomysły Google może nie spodobały się wszystkim, ale zawsze lepiej jest mieć jednak odpowiedź na ofertę konkurencji.

Czytaj też: Nextgen w akcji – Sony pokazuje szybkość PlayStation 5!

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Sony nawiązało zaskakującą współpracę z Microsoftem (która notabene podobno sprawiła, że dział PlayStation mocno się zdziwił). Według niej Japończycy mają korzystać z rozwiązań Microsoftu zwanych Azure, które umożliwią stworzenie doskonałych usług sieciowych. MS oferuje po prostu najlepszą ofertę i Sony z niej skorzystało. Współpraca firm już wtedy tworzyła teorie spiskowe, które mogą okazać się prawdziwymi po tym, co mówi się teraz o Nintendo.

Okazuje się, że Nintendo może rozmawiać z Microsoftem o stworzeniu własnej platformy streamingowej, która ograniczona byłaby do kilka regionów. Najprawdopodobniej mowa tutaj o Japonii i USA. Japończycy również są zainteresowaniu Azure i nie powinniśmy się zdziwić jeśli jeszcze Switch zaoferuje streaming. Skąd takie nagłe starania o lepsze infrastruktury sieciowe i streaming? Tutaj wracamy do Google…

Możliwe, że firmy wystraszyły się nowego konkurenta i w pewien sposób razem łączą się, aby pokonać młodą konkurencję zanim namiesza im na rynku. Microsoft oficjalnie ogłosił, że streaming w ich przypadku będzie tylko dodatkiem i to zwykły hardware pozostanie tutaj najlepszym sposobem na granie. Podobnego zdania są Sony i Nintendo, ale lepiej chuchać na zimne i dozbroić się w nowe technologie konkurencji.

Czytaj też: Ten gadżet pozwoli Wam sterować PS4 kontrolerami Nintendo

Źródło: wccftech.com