WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nintendo ma szykować tańszego i mniejszego Switcha

Serwis Bloomberg, a raczej jego tajemnicze źródła twierdzą, że Nintendo szykuje tego lata niemałą premierę. Mowa o nowej wersji konsoli Switch… ale nie tylko.

Czytaj też: Nintendo Switch pobił sprzedaż Nintendo 64 – konsola sprzedaje się fenomenalnie

Nintendo Switch zawitało do nas w marcu 2017 roku i z miejsca zdobyło ogromną popularność, która nie zaliczyła żadnego drastycznego spadku do tej pory. Jeśli ktoś jednak nie jest fanem produkcji Nintendo, to niestety kupował Switcha tylko i wyłącznie dla The Legend of Zelda: Breath of the Wild… co na szczęście powoli się zmienia. To sprawia, że Switch powoli kreuje się na pełnoprawną platformę zaraz obok PC, PS4 i Xbox One, choć jej moc obliczeniowa sprawia, że nie może się do końca przebić… a niestety nic nie wskazuje na to, że doczekamy się szybko następcy tej obecnej wersji.

Dlaczego? Tak wynika z planów firmy Nintendo, która według przecieków w ostatnich dniach czerwca bieżącego roku zaprezentuje budżetowy wariant Switcha. Ten ma być nieco okrojony z wydajności i sprowadzony wyłącznie do trybu handhelda… ale przynajmniej tańszy. Kilka miesięcy musimy z kolei poczekać na domniemaną wersję Switch Pro, który będzie tym, czym dla PS4 było PS4 Pro – tylko i wyłącznie skokiem w wydajności. delikatnie ulepszoną wersję Switcha.

Czytaj też: Nintendo Switch dominuje w USA – sprzedaż konsol spada

Źródło: VG247