WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Niskoprofilowe mechaniczne przełączniki od Cherry

Podczas ostatniego dnia targów CES w Las Vegas znany producent urządzeń peryferyjnych zapowiedział MX Low Profile RGB, czyli nowe, niskoprofilowe przełączniki do klawiatur mechanicznych.

Będą to pierwsze niskoprofilowe przełączniki w ofercie niemieckiego Cherry. MX Low Profile RGB jest o 6,6 mm niższy od pełnoprawnego rozwiązania Cherry MX (18,5 mm). Jego wysokość sięga zaledwie 11,9 mm przy jednoczesnym zachowaniu przezroczystości konstrukcji, która jest wymagana do efektywnego podświetlenia. Na ten moment istnieje wyłącznie wersja z pracą liniową (Red), ale wkrótce pojawi się również wariant Blue. Producent zapewnia, że wytrzyma do 50 milionów kliknięć, których poziom aktywacji wynosi 1,2 milimetra, a pełny zakres pracy – 3,2 mm. Ze względu na to czas powrotu do pozycji wyjściowej będzie odrobinę krótszy. Ponadto w ich przypadku poprawiono odporność na kurz i wilgoć.

Wprawdzie MX Low Profile RGB nie stanowią żadnej innowacji, bo np. firma Tensoro również posiada w swojej ofercie niskoprofilowe mechaniczne przełączniki, ale wejście niemieckiego Cherry do tego segmentu z pewnością będzie znacznie popularniejszym wyborem. Ten produkt znajdzie zastosowanie głównie w laptopach, w których to trudno o mechaniczne klawiatury. Wśród osób, które miały okazję na ich wypróbowanie krąży opinia, że jedyną odczuwalną różnicą jest droga, jaką pokonuje klawisz.

Źródło: techcrunch.comkitguru.net