Reklama

Nissan Ariya to najbardziej aerodynamiczny crossover Nissana

Nissan Ariya początkowo trafi do sprzedaży w Japonii od połowy 2021 roku, a później zawita na kolejne rynki, a długo po premierze producent chwali się, że to najbardziej aerodynamiczny crossover w jego historii.

Najbardziej aerodynamiczny crossover Nissan Ariya

Ariya podąża za drogą utartą przez samochód koncepcyjny o tej samej nazwie, który zadebiutował pod koniec października 2019 roku podczas Tokyo Motor Show. Możemy docenić zwłaszcza to, że pomimo bazowania na koncepcji, wersja produkcyjna Ariya nie zmieniła się aż tak bardzo. Ba! Wygląda praktycznie tak samo wewnątrz i na zewnątrz, ciesząc oko futurystycznym sznytem.

Nissan planuje sprzedawać model Ariya w czterech wydaniach – zarówno z napędem na przednie, jak i na wszystkie koła, ale co ciekawe, te napędy będą również występować w wydaniu z jednym i dwoma silnikami. Tak więc, wersja jednosilnikowa z napędem na przód będzie cieszyć się mocą 215 KM i 300 Nm momentu, a wydanie AWD z dwoma silnikami już 389 KM i 600 Nm.

W kwestii zasięgu można postawić albo na 90 kWh, albo 65 kWh zestaw akumulatorów o maksymalnym zasięgu na jednym ładowaniu do 500 km. Takie wartości Nissan osiągnął przede wszystkim dzięki najbardziej aerodynamicznemu kształtowi tego crossovera, jaki do tej pory wyprodukowała, ze współczynnikiem oporu powietrza rzędu 0,297. Nie jest to może poziom Modelu Y Tesli ze współczynnikiem 0,23, ale i tak jest nieźle.