WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczne modele Nissana uzupełni swoista żyła złota?

Elektryczne modele Nissana uzupełni swoista żyła złota?

Po oficjalnej premierze elektrycznego crossovera Ariya, Nissan rozpoczął walkę o szczyt na rynku elektrycznych samochodów. To jednak tylko początek.

Ariya (na zdjęciach) jest drugim oferowanym obecnie na całym globie elektrycznym Nissanem. Bazuje na modułowej architekturze CMF-EV, która ma stanowić podstawę dla wielu nowych pojazdów o zerowej emisji spalin sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi w przyszłości. Dziś okazało się, że jednym z nich może być kolejny SUV Nissana.

Czytaj też: Nowe BMW M3 i M4 szaleją na Nurburgring. Zobacz zdjęcia i nagranie

Według nowego raportu serwisu Autocar, ten japoński producent może w niedalekiej przyszłości wprowadzić swój kolejny EV na rynek, ale tym razem będzie to pełnoprawny SUV. To jednak może nie być koniec.

Jak powiedziała Helen Perry, szefowa działu pojazdów elektrycznych Nissan Europe:

Platforma będzie w przyszłości wykorzystywana w innych samochodach. Segmenty C-SUV i D-SUV mają wzrosnąć o około 300 procent w ciągu najbliższych trzech lat, więc będziemy starać się wykorzystać platformę w segmentach wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat.

Czytaj też: Nowe kombi Genesis G70 wyszpiegowane. Plotki potwierdzone

Nissan Ariya, produkcyjna wersja Ariya, koncept Nissan Ariya, produkcja Nissan Ariya, pantent Ariya

Jeśli Nissan rzeczywiście chce podbijać rynek elektrycznych samochodów, im więcej SUVów w ofercie, tym lepiej, bo tak się składa, że to obecnie najchętniej kupowany tym nadwozia. W tej chwili jednak harmonogram Nissana pozostaje tajemnicą i nie wiemy, kiedy nowy model zostanie wprowadzony na rynek.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News