WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tym modelem Nissan ma zakończyć produkcję obecnych modeli GT-R

Za sprawą modelu 370Z oraz GT-R do Nissana należą obecnie dwa najstarsze samochody wyczynowe, ale na szczęście marka szykuje rychłe odświeżenie tego pierwszego. Względem drugiego tak kolorowo już niestety nie jest.

Nowy raport z japońskiego magazynu Best Car Web wspomina, że nowej generacji modelu GT-R nie zobaczymy przed 2023 rokiem, a rok wcześniej, Nissan zaskoczy nas wyjątkowym, ostatnim wydaniem obecnej generacji. Przejawem tego będzie model Nissan GT-R R35 Final Edition (via Motor1).

Wedle plotek Finalna Edycja modelu GT-R R35 zadebiutuje w 2022 roku, dzierżąc całe 710 koni mechanicznych z planem produkcji zaledwie 20 egzemplarzy. Ponoć w tym modelu znajdzie się ten sam układ napędowy, co w samochodzie GT-R50 firmy Italdesign (zdjęcia), dzięki czemu jego moment obrotowy sięgnie 780 Nm.

Silnikiem Nissan GT-R R35 Final Edition może więc być 3,8-litrowa jednostka V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która przeżyła ogromne modernizacje z dodatkowym dostrojeniem przez specjalistów Nismo. Pamiętajcie jednak – to tylko plotki.

Czytaj też: Powstanie tylko pięć modeli McLaren Senna LM. Co jest w nich wyjątkowego?

Poza R35, powszechnie uważa się, że model nowej generacji doczeka się elektryfikacji, dzięki zastosowaniu systemu odzyskiwania energii kinetycznej zaadaptowanej z samochodu wyścigowego GT-R LM Nismo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News