Reklama
aplikuj.pl

Nokia 5710 XpressAudio – nietypowa komórka od HMD Global. Gratka dla miłośników audio

HMD Global lipiec 2022

Kto powiedział, że w działce telefonów nie da się wymyślić już nic nowego? Przeczy temu ostatnia propozycja HMD Global. Nokia 5710 XpressAudio to powrót do przeszłości z odrobiną przyszłości. Niewielki telefon ma w środku schowek, a w nim znajduje się mała niespodzianka dla miłośników muzyki.

Mimo dominacji rynku przez smartfony, jest nadal spora nisza miłośników zwykłych telefonów komórkowych, którym do szczęścia nie trzeba wielkich ekranów dotykowych oraz pięciu aparatów. Zaprezentowany przez HMD Global model Nokia 5710 XpressAudio ma parę słuchawek bezprzewodowych, które można ładować ze schowka w obudowie.

Słuchawki wystarczają na około 4 godziny słuchania muzyki lub 2,4 godziny prowadzenia rozmów. Wymienna bateria o pojemności 1450 mAh zapewnia do sześciu godzin rozmów w sieci 4G i do 20 dni czuwania przy włożonych dwóch kartach SIM 4G. Producent nie wspomina niestety o wsparciu dla usług streamingu typu Spotify.

Wygląda na to, że Nokia 5710 XpressAudio i słuchawki będą wymagać wgrania do pamięci telefonu plików audio w formacie MP3 lub słuchania radia FM. Pamiętacie jeszcze takie coś?

Nokia 5710 XpressAudio pojawi się na półkach sklepów w Polsce w sierpniu i będzie kosztować 375 złotych. Pod względem specyfikacji technicznej urządzenie nie powali nikogo na kolana, ale też nie po to było projektowane. Dobra wiadomość to taka, że przyjmie na pokład kartę pamięci microSD o pojemności do 32 GB.

Czytaj też: Plus idealny na wakacje, czyli o usługach, które przydadzą się w nadchodzącym sezonie urlopowym

To nie jedyna nowość w ofercie HMD Global. Firma zaprezentowała również model Nokia 2660 Flip (jak wskazuje na to sama nazwa – telefon z klapką) oraz najbardziej klasyczną komórkę z całej trójki – Nokia 8210 4G. Chodzi oczywiście o nieco odświeżonego klasyka pierwszy raz zaprezentowanego światu w 1999 roku.

Nokia 2660 Flip, czyli klapka, została wyceniona na 359 złotych, natomiast za powrót do przeszłości w postaci Nokia 8210 4G zapłacimy 375 złotych. Trzeba przyznać, że ceny nie są wygórowane, a taki sprzęt w okresie wakacyjnym pozwoli Wam zapomnieć o konieczności zabierania ze sobą ładowarki w teren.