24 lutego to bardzo ciekawy dzień na rynku smartfonów. Zadebiutował właśnie Huawei Mate X, Xiaomi Mi Mix 3 5G a teraz mamy dla Was pełne informacje o Nokii 9 PureView.

Smartfon posiada prosty design, aluminiowe wykończenie i szklany tył. Wyróżnia się tylko układ aparatów, który jest dosyć wyjątkowy. Nokia 9 posiada ekran o przekątnej 5,99 cala oraz proporcjach 18:9. Rozdzielczość to 1440 x 2880 a panel jest typu OLED. Ma on zapewniać głęboką czerń oraz żywe kolory.

Nokia 9 PureView, premiera Nokia 9, parametry Nokia 9, specyfikacja Nokia 9, aparaty Nokia 9, cena Nokia 9

Na obudowie nie znajdziecie czytnika linii papilarnych. Znajduje się on pod ekranem, co jest zgodne z najnowszymi trendami. Nie jest on jednak ultradźwiękowy, czyli będzie słabszej jakości niż ten zastosowany w Samsungu Galaxy S10.

Czytaj też: Oppo zaprezentowało smartfon 5G

Nokia 9 PureView charakteryzuje się pięcioma tylnymi aparatami z optyką ZEISS. Dwa z nich są RGB a pozostałe trzy są monochromatyczne. Podczas wykonywania zdjęcia wszystkie działają jednocześnie w celu zebrania jak największej ilości informacji o oświetleni, szczegółach czy kolorze. Wszystkie dane są następnie łączone w jedno zdjęcie, które według HMD Global może mieć przynajmniej 60 MP.

Nokia 9 PureView, premiera Nokia 9, parametry Nokia 9, specyfikacja Nokia 9, aparaty Nokia 9, cena Nokia 9

A jak wygląda specyfikacja? Zgodnie z przeciekami procesor to model Snapdragon 845. Nie jest to zła konstrukcja, ale konkurencja pokazuje już smartfony ze Snapdragonem 855. Ilość pamięci RAM to 6 GB a pamięci wewnętrznej to 128 GB. Pojemność baterii jest nieznana, ale podobno ma ona wystarczać do 16,5 dni czuwania i do 28 godzin rozmowy przy łączności 4G. Smartfon oczywiście działa pod kontrolą Androida 9 PureView.

HMD Global ujawniło także cenę tej konstrukcji. Wynosi ona 699 dolarów, czyli około 2670 zł. Wydaje mi się, że popularność Nokii 9 zależy tylko i wyłącznie od jakości zdjęć. Jak będzie ona fenomenalna to samrtfon osiągnie sukces, jak na poziomie konkurencji to klienci będą wybierali wydajniejszy sprzęt o podobnych możliwościach odnośnie zdjęć.

Czytaj też: Huawei zaprezentował składany smartfon Mate X

Źródło: Phonearena

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!