WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nokia dostarczy 5G dla Taiwan Mobile

Nokia dostarczy 5G dla Taiwan Mobile

Nokia została wybrana przez Taiwan Mobile na jedynego dostawcę rozwiązań 5G. Umowa podpisana została na trzy lata i opiewa na 400 milionów euro.

W ramach umowy Nokia zobowiązała się do dostarczenia rozwiązania dostępu radiowego 5G, w tym produkty Nokia AirScale, które umożliwią operatorowi dostarczanie klientom usług 5G o najwyższym standardzie, przepustowości oraz opóźnieniach. Firma dostarczy też AirScale Micro Remote Radio Head (RRH).

Czytaj też: Sony! Olej 4K w PS5 i skorzystaj ze swojego patentu

Jamie Lin, Prezes Taiwan Mobile, mówi:

Mamy przyjemność ponownie połączyć siły z firmą Nokia, tym razem w kwestii 5G. Po udanym uruchomieniu sieci nowej generacji, chcemy nadal pracować nad zapewnianiem klientom najlepszego na rynku zasięgu i łączności. Co ważne, będziemy współpracować w celu promowania naszej „Strategii Super 5G”, która integruje liczne wertykalne usługi, obejmujące inteligentny e-commerce, inteligentny stadion, inteligentną opiekę zdrowotną i inteligentną fabrykę. Podejście to ma na celu stworzenie dobrze prosperującego ekosystemu, który zapewni nowe możliwości dla każdego użytkownika i przedsiębiorstwa w erze 5G.

Taiwan mobile będzie też korzystać z kilku rozwiązań Noki z zakresu cyberbezpieczeństwa i cloud computing.

Czytaj też: CAT S62 Pro to już nie tylko pancerny smartfon, ale kamera termowizyjna

Tommi Uitto, prezes Mobile Networks w Nokii, dodaje:

Cieszymy się z naszej wieloletniej współpracy z Taiwan Mobile, podczas której wspieraliśmy operatora w budowie sieci 2G, 3G, 4G, i którą kontynuujemy w erze 5G jako wyłączny dostawca rozwiązań. Nasza kompleksowa oferta, globalny zasięg i zaangażowanie na rzecz bardziej zrównoważonego świata pomogą TWM w realizacji jego ambitnej strategii 5G i planów szybkiego wdrożenia sieci nowej generacji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News