WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nokia zaczyna oferować prywatne sieci 5G dla firm

Nokia zaczyna oferować prywatne sieci 5G dla firm

Rozwiązania przemysłowe to jedno z pierwszych zastosowań samodzielnych sieci 5G. Doskonale rozumie to Nokia, która zaczyna udostępniać prywatne sieci 5G dla biznesu.

Prywatna sieć 5G do zastosowań przemysłowych

Prywatne sieci bezprzewodowe są od początku roku testowane przez ponad 180 przedsiębiorstw na całym świecie. W przypadku 30 z nich są to sieci 5G w standardzie Stand-Alone (SA), czyli tzw. sieci samodzielne.

Z tego typu rozwiązań korzystają obecnie m.in. kopalnia Sandvik Mining and Rock Technology w Tampere w Finlandii, Deutsche Bank, Lufthansa Technik i Toyota Production Engineering.

Raghav Sahgal, prezes Nokia Enterprise powiedział:

Wprowadzając 5G SA wyznaczyliśmy nowy standard dla naszych klientów korporacyjnych, oferując im światowej klasy rozwiązania bezprzewodowe spełniające ich potrzeby w zakresie transformacji cyfrowej, niezależnie od tego w jakiej fazie transformacji już się znajdują oraz jakie maja wymagania.

Prywatna łączność bezprzewodowa jest kluczowa dla naszych klientów, którzy realizują swoje długoterminowe cele w zakresie transformacji. Dostarczając nowe rozwiązanie dajemy im możliwość przyspieszenia procesu cyfryzacji w najbardziej wymagających branżach, takich jak przemysł motoryzacyjny, gdzie chmura, robotyka i autonomiczne operacje maszynowe wymagają niezawodnego działania z minimalnymi opóźnieniami i bardzo dużą prędkością transmisji danych.

Nokia ogłosiła, że jest już w stanie dostarczyć kompleksowe usługi związane z prywatnymi sieciami 5G na całym świecie.

Tak wygląda rewolucja 5G, czyli po co firmie prywatna sieć?

Sieci 5G w zastosowaniach przemysłowych są alternatywą dla łączności światłowodowej. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przesyłanie dużych ilości danych przy minimalnym opóźnieniu i przetwarzanie ich w czasie rzeczywistym.

W wielu przypadkach to duże ułatwienie, bo nie zawsze możliwe jest podłączenie maszyn i momentami setek czujników sterujących nimi za pomocą kabli światłowodowych. Szczególnie kiedy w grę wchodzi rozmieszczenie ich na dużym terenie.

Zastosowania tego typu sieci są bardzo szerokie. Mogą z nich korzystać fabryki, warsztaty, porty, magazyny, ale również, a nawet przede wszystkim, rolnictwo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News