Reklama
aplikuj.pl

Nothing Phone (1) oficjalnie potwierdzony. Kiedy mamy spodziewać się premiery?

Nothing Phone (1) oficjalnie potwierdzony. Kiedy mamy spodziewać się premiery?

W ostatnim czasie sporo się mówiło o rzekomo powstającym pierwszym smartfonie firmy Nothing. Teraz w końcu dowiedzieliśmy się, że takie urządzenie faktycznie powstaje. Carl Pei, założyciel firmy, zdradził też, kiedy powinniśmy oczekiwać premiery.

Pierwsze wzmianki o smartfonie firmy Carla Peia pojawiły się zaledwie w ubiegłym miesiącu, gdy sam założyciel Nothing, w dość kreatywny sposób, zasygnalizował na Twitterze jego powstawanie. Zrobił to przy pomocy postów, na które odpowiedziało zarówno oficjalne konto Android jak i Qualcomm, dzięki czemu wiemy, że urządzenie będzie działać pod kontrolą Androida 12 i napędzane będzie przez SoC Snapdragon. Oczywiście nie było powiedziane wprost, że takie urządzenie powstaje. Potem pojawiły się plotki mówiące, że podczas targów MWC, Pei zaprezentował smartfon grupie dyrektorów branżowych, wśród nich znalazł się szef Qualcomm.

Na wczorajszym wydarzeniu poznaliśmy jednak więcej szczegółów i dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. Tak, Nothing Phone (1) niedługo zadebiutuje na rynku

Pei zdradził, że nietuzinkowy design znany ze słuchawek Nothing wypuszczonych na rynek w ubiegłym roku, znajdzie swoje zastosowanie także w smartfonie. Zapowiedział również, że Nothing Phone (1) ma być  „najbardziej atrakcyjną alternatywą dla Apple”, co jest naprawdę śmiałym i wiele obiecującym stwierdzeniem.

Nothing Phone (1) „będzie powiewem świeżego powietrza dla sennej branży smartfonów”, przynosząc użytkownikom lepszą wartość dzięki jedynemu w swoim rodzaju wzornictwu. Jest więc na co czekać. A kiedy powinniśmy oczekiwać premiery? Tutaj żadna dokładna data nie została podana, ale Pei potwierdził, że więcej informacji zostanie udostępnionych najpóźniej latem tego roku.

Oczywiście żadne szczegóły dotyczące specyfikacji nie zostały ujawnione, więc nadal jedyne co wiemy, to obecność na pokładzie Androida 12 i układu od Qualcomm. Firma ma jednak współpracować z Samsungiem, Sony i Visionx w zakresie dostaw komponentów. Smartfon ma również otrzymać autorską nakładkę na Androida o nazwie Nothing OS. Ta, z założenia, ma być płynna i szybka w obsłudze, bez nadmiernie obciążających system aplikacji.