Reklama
aplikuj.pl

Nothing Phone (2) pojawi się w tym roku. Tym razem nie ominie USA

W ubiegłym roku Nothing zaprezentował swój pierwszy smartfon, który jednak nie wszedł do USA. Jego następca – Nothing Phone (2) – ma nie tylko naprawić ten błąd, ale będzie urządzeniem skierowanym specjalnie na ten rynek.

Carl Pei zapowiada – Nothing Phone (2) pojawi się w tym roku w USA

Dlaczego pierwsza generacja smartfona nie weszła na amerykański rynek? Urządzenie nie jest zbudowane do odbioru pasm tamtejszych operatorów. Nothing nie zdecydowało się na to z powodów finansowych. W jednym z grudniowych wywiadów Pei powiedział:

Powodem, dla którego nie wystartowaliśmy w Stanach Zjednoczonych, jest to, że potrzebujesz dużo dodatkowego wsparcia technicznego, aby obsługiwać wszystkich operatorów i ich unikalne dostosowania, które muszą być wprowadzone na Androidzie. Czuliśmy, że wcześniej nie byliśmy na gotowi. Obecnie prowadzimy jednak rozmowy z niektórymi operatorami w USA, aby potencjalnie wprowadzić tam przyszły produkt. 

Jego następca ma być już dostosowany do wymagań operatorów z USA, a w dodatku druga generacja Nothing Phone będzie bardziej premium niż oryginał. Założyciel firmy określa urządzenie prawdziwym flagowcem, więc oczekiwania są całkiem spore, zwłaszcza że już wcześniej wspominał, że chce na poważnie powalczyć z Apple.

Na razie nic więcej o Nothing Phone (2) nie wiemy prócz tego, że ma pojawić się jeszcze w tym roku. Będziemy więc uważnie obserwować doniesienia na jego temat.