WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa aktualizacja Windowsa ponownie ma problem z danymi

Microsoft wydał już sporą część aktualizacji październikowej, która naprawia wszystkie błędy zauważone w jej pierwotnej wersji. Wtedy też aktualizacja potrafiła usuwać dane użytkowników, co spotkało się z dużą krytyką firmy w sieci.

Okazuje się jednak, że wersja 1809 naprawia ten problem, ale pojawia się inny z eksploratorem plików. Kilka osób zgłosiło, że po aktualizacji system nie informuje użytkowników o problemach przy archiwizacji plików. Przykładowo, jeśli wyodrębniacie zapakowane pliki to system tego nie zrobi jeśli w danej lokalizacji istnieje już plik o tej samej nazwie. Użytkownik nie ma możliwości nadania jemu innej nazwy ani zmiany lokalizacji, bowiem takie powiadomienie nie zostanie wyświetlone.

Wtedy też pliki zostaną wypakowane, a stare zastąpione nowymi. Oznacza to, że stare dane zostaną utracone, ale istnieje też szansa, że operacja nie do końca się powiedzie. Aby tego uniknąć należy korzystać z aplikacji innych firm, które przy takich operacjach zachowują się odpowiednio.

Czytaj też: Chrome 70 z opcją obraz w obrazie

Źródło: https://wccftech.com/