Reklama
aplikuj.pl

Armia USA zamówiła nową baterię THAAD od Lockheed Martina

nową baterię THAAD od Lockheed Martina, THAAD

THAAD to jedyny amerykański system zaprojektowany do przechwytywania celów poza i wewnątrz atmosfery. Ten wykorzystuje technologię Hit-to-Kill, która niszczy zagrożenie bezpośrednim uderzeniem, neutralizując śmiercionośne ładunki, zanim dotrą do chronionych obiektów na ziemi. Ten sprawdził się na tyle dobrze do tej pory, że Armia USA zamówiła kolejną nową baterię THAAD od Lockheed Martina.

Nowy kontrakt na baterię THAAD od Lockheed Martina

THAAD kontynuuje stopniowe ulepszanie możliwości systemu uzbrojenia w celu ciągłej poprawy zdolności do zwalczania obecnych i pojawiających się zagrożeń. Ostatnio dokonał tego w ramach udanego testu PAC-3 MSE, potwierdzając ponownie, że THAAD to wysoce skuteczna i sprawdzona w boju obrona przed zagrożeniami ze strony pocisków balistycznych krótkiego, średniego i pośredniego zasięgu, która będzie tylko lepsza.

Czytaj też: Wielkie przemalowywanie amerykańskich pojazdów armii trwa

Trudno się więc dziwić, że Lockheed Martin otrzymał kontrakt o wartości 74 mln dolarów na produkcję kolejnego systemu broni THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) dla amerykańskiej Agencji Obrony Przeciwrakietowej (MDA). Ta kwota dotyczy produkcji ósmej baterii THAAD dla rządu USA, która zostanie wprowadzona do użytku do 2025 roku.

Ta nagroda świadczy o ciągłym zaufaniu rządu USA do systemu broni THAAD i jego unikalnych zdolności w zakresie obrony endo- i egzoatmosferycznej. Dzięki 16 z 16 udanych próbnych przechwyceń w locie oraz ostatnim sukcesom bojowym, które jasno dokumentują skuteczność THAAD, dodanie ósmej baterii jeszcze bardziej zwiększy gotowość do walki z istniejącymi i zmieniającymi się zagrożeniami balistycznymi

– powiedział Dan Nimblett, wiceprezes działu Upper Tier Integrated Air and Missile Defense w Lockheed Martin Missiles and Fire Control.