Reklama
aplikuj.pl

Nowa era produkcji nadchodzi, bo przestrzeń kosmiczna znosi ziemskie ograniczenia

W ramach najnowszej współpracy z NASA, naukowcy z MIT zweryfikują nowy sposób produkcji, który z racji grawitacji nie jest możliwy na Ziemi. Jeśli wszystko się powiedzie, nastąpi istna nowa era produkcji, która zrzuci z przemysłu ziemskie okowy i przyspieszy ekspansję ludzkości na inne ciała niebieskie.

Nowa era produkcji nadchodzi, dzięki mikrograwitacji w kosmosie

Naukowcy z MIT realizują obecnie program badawczy, który ma na celu uwolnienie pełnego potencjału produkcji w warunkach mikrograwitacji. Badany proces polega na wypełnianiu elastycznego silikonu płynną żywicą do momentu, aż uzyska się wymaganą część, a jako że taka metoda produkcji wykorzystuje tanie i szeroko dostępne produkty na rynku, jej potencjał jest ogromny.

Czytaj też: Woda czysta jak łza. Ten filtr usuwa praktycznie wszystkie mikroplastiki

W celu zweryfikowania tej metody produkcyjnej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znalazło się specjalne metalowe pudełko o wielkości standardowej obudowy komputera stacjonarnego. We wnętrzu tego pudła znajduje się system dyszy, która wstrzykuje żywicę do silikonowych powłok w kształcie wymaganej części. Sama żywica jest wrażliwa na światło ultrafioletowe, więc na ostatnim etapie naświetlanie usztywnia ją, nadając całej części solidną strukturę.

Po procesie produkcji, który potrwa 45 dni, sprzęt i wyprodukowane części wrócą na Ziemię w celu analizy. Jeśli wszystko zostanie ocenione pozytywnie, następnym etapem będzie produkcja bardziej skomplikowanych części.