WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowa fanowska teoria wyjaśnia, kiedy Nick Fury został zastąpiony przez Talosa

Sporym szokiem dla fanów Marvela był fakt, że Nick Fury obecny w filmie Spider-Man: Far From Home był tak naprawdę Talosem. Skrull znany z Kapitan Marvel przybrał formę Fury’ego, który przez cały czas był obecny w kosmosie. Jednak kiedy to się stało? Najnowsza fanowska teoria wskazuje, że miało to miejsce wcześniej, niż mogłoby się wydawać.

W filmie Kapitan Marvel mogliśmy obserwować młodego Nicka Fury’ego. W jednej ze scen zdradza on Carol Danvers kilka faktów ze swojego życia. Jedna z nich mogłaby się wydawać nieistotna, chodzi o to, że Fury nie je tostów przekrojonych po przekątnej. Fani Marvela jednak szybko odnaleźli niezgadzającą się z tym scenę. W filmie Avengers: Czas Ultrona Fury zjada tosta pokrojonego po przekątnej. Czy to błąd? A może celowa wskazówka, która ma wskazywać, że już wówczas mieliśmy do czynienia z Talosem? Tak myśli jeden z użytkowników Reddita.

Według niego zamiana nastąpiła w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, kiedy to Fury prawie umarł. Uratowała go technologia Skrulli, którzy zabrali go w kosmos i tam wyleczyli. I to wówczas Talos przybrał formę Fury’ego i zastąpił go na Ziemi. Oczywiście można powiedzieć, że w ciągu 20 lat przywykł do pokrojonego po przekątnej tosta, ale patrząc na wszystko co dostajemy w MCU wydaje się dziwne, by umieszczano taki szczegół pozbawiony znaczenia. A skoro w Czasie Ultrona Fury jadł takie tosty to zamiana musiała nastąpić wcześniej.

Oczywiście musimy pamiętać, że to tylko fanowska teoria, jednak wydaje się bardzo ciekawa i być może w którymś z nadchodzących filmów MCU zostanie potwierdzona lub obalona.

ŹRÓDŁO: