Nowa funkcja w aplikacji Netflix przypadnie do gustu fanom TikToka

Fast Laughs w aplikacji Netflix

Do aplikacji Netflix zawita nowa funkcja – Fast Laughs, której wygląd bardzo przypomina TikToka. O co w niej dokładnie chodzi?

Fast Laughs w aplikacji Netflix

Ogromna popularność TikToka nie uszła uwadze innych rozrywkowych gigantów. Dodawanie krótkich filmików z podkładami muzycznymi wdrożyły już inne społecznościówki. Netflix zaś postanowił zainspirować się samym interfejsem dostosowując go do swojego pomysłu. Wchodząc w opcję Fast Laughs faktycznie pierwsze co nam przyjdzie do głowy, to TikTok.

Sam wygląd sekcji bardzo przypomina to, co znamy z chińskiej aplikacji. Pionowe wideo, przeskakiwanie do kolejnych materiałów za pomocą przeciągnięcia palcem do góry, z doku opcje udostępniania i reakcji. Miliony użytkowników TikToka pokazało, że taka prostota bardzo im odpowiada. Jednak w Fast Laughs nie wrzucimy swoich nagrań. Sekcja ma służyć promowaniu oryginalnych produkcji Netfliksa.

Nie będą to zwiastuny, ale urywki z zabawnymi czy przyciągającymi uwagę fragmentami filmów, seriali albo stand-upów. Coś, co oglądającego zachęci do zagłębienia się w tytuł. Oprócz możliwości zareagowania i udostępnienia z boku znajdziemy też opcję dodania tytułu do listy.

Na razie Netflix Fast Laughs trafi na iOS w wybranych krajach takich jak Kanada, USA i Wielka Brytania. Potem zapewne przyjdzie czas na użytkowników Androida i resztę świata. Jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi.