WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowa generacja szykuje się fascynująco – konsola od autorów Project Cars!

Nowa generacja szykuje się fascynująco – konsola od autorów Project Cars!

Konsola od autorów Project Cars ma być konkurencją dla Sony, Microsoftu i Nintendo. Czy naprawdę do walki o rynek przyłączy się czwarty gracz?

Slightly Mad Studios, autorzy Project Cars zszokowali świat. Twórcy postanowili bowiem, że przyłączają się do walki o rynek konsolowy! Następna generacja konsol rozpocznie się prawdopodobnie w 2020 roku, więc ciekawe, kiedy projekt dewelopera będzie gotowy do sprzedaży? Studio podobno pracuje z deweloperami i inwestorami nad tym, aby dostarczyć jak najlepszy sprzęt, ale na ten moment, niczego jeszcze nie pokazuje.

Pozostają nam zatem suche zapowiedzi, a te… brzmią dobrze. Nowa konsola ma mieć moc bardzo dobrego komputera, który zostałby złożony w 2022 roku. Sprzęt ma bez problemów uruchamiać gry w jakości 4K. Autorzy zaliczyli drobną wpadkę, chwaląc się tym, że gry VR będą działały w 60 klatkach na sekundę, co jest… niezbędnym minimum. Potem jednak poprawiono się i poinformowano o 120 fpsach. Wygląd konsoli poznamy za kilka tygodni. Pozostaje nam czekać, ale chyba warto, bo 2020 rok może być dla branży kolejną ewolucją.

Czytaj też: Polyphony Digital stawia na nowe pokolenie graczy

Źródło: neowin.net