Reklama
aplikuj.pl

Nowa karta graficzna Intel Arc A380. Znamy cenę i specyfikację modelu Challenger od ASRocka

Nowa karta graficzna Intel Arc A380, Challenger od ASRocka

ASRock zakończył właśnie swoją długoletnią ekskluzywność dla AMD, decydując się na partnerstwo z Intelem, czego owocem jest dostępna już w Chinach karta graficzna Arc A380 Challenger.

Intel Arc A380 Challenger ITX 6GB OC już w sprzedaży. Cena? Około 890 zł

Na rynku chińskim premierę zaliczył właśnie Intel Arc A380 Challenger ITX 6GB OC, czyli zdecydowanie odpowiedni format karty dla modelu tego typu, jeśli idzie o wydajność. Zamiast sięgać po dwa wentylatory nad i tak skromnym radiatorem, ASRock postawił zarówno na niewielki radiator, jak i pojedynczy wentylator, czego owocem jest model o rozmiarach 190 x 124 x 39 mm. Zadbał też o całkowicie pasywny tryb, dezaktywujący wentylator przy niskich obciążeniach.

Czytaj też: Seria Galaxy S23 bez chipsetów Exynos? Wydaje się, że dostaliśmy potwierdzenie tych plotek

Niestety jakimś cudem projekt przystał przy pojedynczym 8-pinowym złączu zasilania, zamiast całkowicie porzucić dodatkowe źródła zasilania i skorzystać wyłącznie z dobrodziejstw 75 watów dostarczanych przez slot PCIe x16. Jest to jednak czymś podyktowane, bo podstawowy zegar GPU A380 Challenger ITX 6 GB OC wynosi nie 2000, a 2250 MHz (kwestia taktowania Boost to obecnie tajemnica), podczas gdy 6 GB GDDR6 na 96-bitowej szynie zapewnia standardowe 15,5 Gb/s transferu.