Reklama
aplikuj.pl

Nowa klawiatura Razer Huntsman V2 wykrywa nacisk niczym kontroler

Nowa klawiatura Razer Huntsman V2, klawiatura Razer Huntsman V2, Razer Huntsman V2

Co powiecie na połączenie jednej z najlepszych cech kontrolera z klawiaturą? To właśnie oferuje zapowiedziana właśnie klawiatura Razer Huntsman V2.

Klawiatura Razer Huntsman V2 – premiera

Najważniejszym elementem Razer Huntsman V2 są analogowe przełączniki optyczne, które łączą analogowy sygnał i dwupoziomowy (zapewniający możliwość dwóch funkcji zależnie od głębokości kliku) regulowany (od 1,5 do 3,6 mm) poziom aktywacji. Dzięki temu są w stanie odwzorować działanie kontrolera w myśl wychylenia gałek z tym, że ta funkcja została przeniesiona na to, jak głęboko wciśniemy klawisz.

Czytaj też: Takiego GeForce RTX 3090 z turbiną jeszcze niebyło. Oto dzieło EMTEK
Czytaj też: Nvidia wymaga już podania TGP kart RTX 3000
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Nvidia GeForce RTX 3080 Ti?

Mające swoje korzenie w uznanych przełącznikach optycznych Razera, te analogowe przełączniki optyczne wykorzystują również prędkość światła do aktywacji każdego klawisza. Śledzą bowiem ilość światła przechodzącego przez przełącznik i pozwalają klawiaturze mierzyć, jak głęboko wciśnięty jest każdy klawisz. To w przeciwieństwie do tradycyjnych przełączników mechanicznych wymaga mniejszej liczby ruchomych części i żadnych metalowych styków. Stąd wytrzymałość do 100 mln aktywacji.

Czytaj też: ZOTAC GeForce RTX 3060 pojawił się w sklepach
Czytaj też: Chińscy górnicy kryptowalut korzystają z laptopów z RTX 3000
Czytaj też:
PNY prezentuje GeForce RTX 3060 z dziwną nazwą

Klawiatura Razer Huntsman V2 to również wielka podkładka pod nadgarstki, dodatkowy USB 3.0 na boku obudowy, zaawansowane podświetlenie Chroma RGB, wyjątkowo dopracowane keycapy, możliwość połączenia za pośrednictwem USB-C i USB-A, specjalne przyciski do multimediów, odświeżanie rzędu 1000 Hz i wysoka cena rzędu 269.99 euro.