Nowa klawiatura Razer Huntsman V2 wykrywa nacisk niczym kontroler

Nowa klawiatura Razer Huntsman V2, klawiatura Razer Huntsman V2, Razer Huntsman V2

Co powiecie na połączenie jednej z najlepszych cech kontrolera z klawiaturą? To właśnie oferuje zapowiedziana właśnie klawiatura Razer Huntsman V2.

Klawiatura Razer Huntsman V2 – premiera

Najważniejszym elementem Razer Huntsman V2 są analogowe przełączniki optyczne, które łączą analogowy sygnał i dwupoziomowy (zapewniający możliwość dwóch funkcji zależnie od głębokości kliku) regulowany (od 1,5 do 3,6 mm) poziom aktywacji. Dzięki temu są w stanie odwzorować działanie kontrolera w myśl wychylenia gałek z tym, że ta funkcja została przeniesiona na to, jak głęboko wciśniemy klawisz.

Czytaj też: Takiego GeForce RTX 3090 z turbiną jeszcze niebyło. Oto dzieło EMTEK
Czytaj też: Nvidia wymaga już podania TGP kart RTX 3000
Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Nvidia GeForce RTX 3080 Ti?

Nowa klawiatura Razer Huntsman V2 wykrywa nacisk niczym kontroler

Mające swoje korzenie w uznanych przełącznikach optycznych Razera, te analogowe przełączniki optyczne wykorzystują również prędkość światła do aktywacji każdego klawisza. Śledzą bowiem ilość światła przechodzącego przez przełącznik i pozwalają klawiaturze mierzyć, jak głęboko wciśnięty jest każdy klawisz. To w przeciwieństwie do tradycyjnych przełączników mechanicznych wymaga mniejszej liczby ruchomych części i żadnych metalowych styków. Stąd wytrzymałość do 100 mln aktywacji.

Czytaj też: ZOTAC GeForce RTX 3060 pojawił się w sklepach
Czytaj też: Chińscy górnicy kryptowalut korzystają z laptopów z RTX 3000
Czytaj też:
PNY prezentuje GeForce RTX 3060 z dziwną nazwą

Nowa klawiatura Razer Huntsman V2 wykrywa nacisk niczym kontroler

Klawiatura Razer Huntsman V2 to również wielka podkładka pod nadgarstki, dodatkowy USB 3.0 na boku obudowy, zaawansowane podświetlenie Chroma RGB, wyjątkowo dopracowane keycapy, możliwość połączenia za pośrednictwem USB-C i USB-A, specjalne przyciski do multimediów, odświeżanie rzędu 1000 Hz i wysoka cena rzędu 269.99 euro.