WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowa ładowarka od Mactronic

Nowa ładowarka USB od Mactronica przeznaczona jest do akumulatorów. Wyróżnia ją specjalna budowa kabli oraz to, że może ona służyć jako powerbank. Jest to rozwiązanie idealne dla miłośników sportów outdoorowych.

Wrocławski producent wprowadził do sprzedaży ładowarkę do ogniw, która podłączona do akumulatora jest także skuteczna jako powerbank. Mirosław Pastor, kierownik Działu Jakości i Serwisu Mactronic, ekspert tematyki oświetlenia przenośnego, komentuje:

Dzięki specjalnej budowie kabla możliwe jest nie tylko naładowanie baterii, ale też rozładowanie jej i zasilanie np. smartfona.

Rozwiązanie to jest świetnym pomysłem, które możne się idealnie sprawdzić np. podczas wypadu w góry. Dzięki niewielkim rozmiarom, urządzenie zawsze można mieć przy sobie. Maksymalny prąd ładowania wynosi 1000 mA. Posiada ona zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem czy przeładowaniem. Oferuje ona wyjście 5V/1A oraz wejście 5V/1A. producent deklaruje także, że smartfona z baterię 3000 mAh można naładować w ciągu od 3 do 4 godzin.

Źródło: Materiały prasowe