Reklama
aplikuj.pl

Spędzicie na niej tyle, ile na stacji paliw. Powstała nowa ładowarka pojazdów

nowa ładowarka pojazdów

Tajwańska firma Zerova Technologies ujawniła prototyp swojej ładowarki Four Gun Charger podczas tegorocznych targów eMove360° Europe w Berlinie. Ma to miejsce dosyć wcześnie, bo w praktyce jej oficjalna premiera ma nastąpić w czwartym kwartale 2023 roku.

Nowa ładowarka pojazdów zapowiedziana. Zerova Four Gun Charger będzie wyjątkowa

Zacznijmy od tego, że dzięki niezależnym lewym i prawym ładowarkom umieszczonym z przodu i z tyłu jednego korpusu, ładowarka Zerova Four Gun Charger, sprowadza się do stosunkowo małej obudowy. Mimo tego i tak może ładować cztery samochody jednocześnie, dzięki 5-metrowym przewodom, a na jej cyfrowym panelu można wyświetlać reklamy.

Czytaj też: Układy scalone z nowego materiału. Pomysłodawcy mają konkretny cel

Zerova Four Gun Charger obsługuje standardy ładowania CCS-1, CCS-2, CHAdeMO i GB, a w praktyce jest w stanie w pełni naładować pojazdy elektryczne z 75-kWh akumulatorami w ciągu dziesięciu minut. Wszystko dzięki swojej 480-kW mocy, która znacznie skraca czas pobytu na stacji, co tyczy się przede wszystkim potrzeby szybkiego podładowania, bo ponoć ledwie 5 minut wystarczy, aby zapewnić przeciętnemu samochodowi energię na 150 km zasięgu.