Wszystko co jest związane z niezbyt przyjaznym, postapokaliptycznym światem Fallouta, sprzedaje się jak świeże bułeczki, zaś premiera czwartej części gry jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w środowisku graczy. Pisaliśmy już o ciekawych pomysłach które narodziły się w głowach twórców i fanów produkcji – mieliśmy już np. falloutowy Monopol, realistycznego Pip-Boya, czy też próbę zakupu „czwórki” w zamian za kilka tysięcy kapsli. Oto kolejny, ciekawy projekt.

Tym razem mamy tutaj rezultat współpracy developera gry – Bethesdy – z popularnym producentem piwa, Carlsbergiem. Rezultatem jest limitowana seria złocistego napoju, jakby żywcem wyjęta ze świata Nuka-Coli, podziemnych schronów i radioaktywnych mutantów. Dwunastopak tego napoju ma kosztować 30 funtów (czyli ok. 175 PLN – jak na piwo to raczej sporo), zaś jego sprzedaż i dystrybucja rozpocznie się piątego listopada – oznacza to, że szczęściarze którzy załapią się na towar będą mogli delektować się takim browarkiem akurat podczas zabawy z nową odsłoną Fallouta – czwórka ma bowiem wyjść na wszystkie platformy pięć dni później, dziesiątego.

FalloutBeerMain

Bethesda opisuje smak tego piwa jako „pilzner lager (czyli jasne pełne), z orzeźwiającym chmielowym posmakiem i lekkim aromatem kwiatowym”. Firma nie podała, czy jego efekty są takie same jak w grze (Wzrasta Siła i Charyzma, kosztem Inteligencji), lecz pomimo tego, chętnych na jego kupno na pewno nie zabraknie.

No i niestety, na koniec zła wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego pięknego kraju – w Polsce zamówienie tego produktu nie jest możliwe – jest to ekskluzywna oferta przeznaczona wyłącznie dla Brytyjczyków. Szanowny Niżej Podpisany ma zamiar jednakże w szybkim tempie skontaktować się z paroma mieszkającymi na Wyspach znajomymi…

[źródło: engadget.com; grafika: pastemagazine.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!