Wydawać by się mogło, że AMD w kwestii rozwoju procesorów będzie skupiać się na platformie AM4 i Ryzenach. Przeczy temu nowe APU A8-7680 Carrizo od AMD na socket FM2+, które pojawiło się właśnie w oficjalnych firmowych dokumentach

Informacje o A8-7680 Carrizo pojawiały się już wcześniej, ale pojedynczy wpis w aktualizacji BIOSu u ASRocka nie był wystarczający, aby wziąć go na poważnie. Teraz możemy być jednak pewni, że AMD wkrótce zaprezentuje nowe APU… albo po cichu wprowadzi je na rynek bez zbędnej pompy. Nie trudno domyślić się bowiem, że A8-7680 Carrizo będzie kierowany raczej do budżetowych konfiguracji. Wskazuje na to nie tylko przestarzały na rynku komponentów komputerowych 28nm proces technologiczny, ale również korzenie w architekturze AMD Excavator. Całość dopełnia ujawniona wcześniej specyfikacja. Rzecz jasna nie oficjalna, ale prawdopodobna.

Nowe APU A8-7680 Carrizo od AMD na socket FM2+

Według niej A8-7680 Carrizo będzie oferował 4 rdzenie fizyczne bez wsparcia technologii SMT w towarzystwie bazowego zegara 3,5 GHz i 3,8 GHz w trybie Boost. Układem graficznym będzie z kolei również leciwy Radeon R7 o taktowaniu 1029 MHz, a stronę pamięci operacyjnej uzupełni wsparcie dla DDR3. TDP ma z kolei wynosić 45W, a jedynym obsługującym to APU chipsetem będzie A68. To zdecydowanie nietypowa zagrywka ze strony AMD, ale może takiego ruchu oczekują klienci firmy?

Czytaj też: Radeon RX 590 Red Devil potwierdza nowe GPU od AMD

Źródło: TechPowerUp

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej