WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowe centrum projektowe Jaguar wniesie jego samochody na wyższy poziom

Jaguar może pochwalić się już całkowicie nowym centrum projektowym w Gaydon, które zostało niedawno otwarte podczas oficjalnej inauguracji z udziałem Juliana Thomsona. Ten powiedział, że centrum projektowe może pozwolić marce dalej rozwijać swoje pomysły, być może przesuwając ją na jeszcze bardziej luksusowe projekty.

Czytaj też: Tesla Model X zawalczyła z Bentleyem Bentaygą

Jeśli więc wierzyć dyrektorowi do spraw projektowania, czyli komuś, kto wiąże swoją przyszłość z marką i zależy mu na jej olbrzymim sukcesie, możemy spodziewać się, że za kilka, a może nawet i kilkanaście lat studio w Gaydon odświeży ofertę samochodów Jaguara. Co tu dużo mówić, nowi ludzie, nowe centrum projektowe, więc i nowe pomysły same powinny cisnąć się na papier.

Może moglibyśmy stać się jeszcze bardziej Jaguarem. Będą zmiany zarówno dla marki, jak i zmiany na rynku konsumenckim oraz wymagania i oczekiwania nabywców. Być może Jaguar stanie się jeszcze bardziej efektowny. Nowe centrum projektowania pozwoli nam wejść na zupełnie nowy poziom.

Uważamy tym samym, że nowy nabytek Jaguara pokaże najpierw klasę w koncepcyjnych dziełach, aby później na ich podstawie przygotować produkcyjne samochody. Centrum projektowe za 500 milionów funtów oferuje pracownikom szeroką gamę komputerowych stacji roboczych z graficznymi platformami i glinianymi platformami, które zawierają do 30 najnowocześniejszych frezarek, gdzie stary obiekt Jaguara miał tylko dwie. Co jednak najważniejsze, po raz pierwszy w historii Jaguara pod jednym dachem zgromadzi się aż 280-osobowa kadra projektantów.

Czytaj też: Smart Summon Tesli, czyli autonomia na parkingach

Źródło: AutoExpress