Reklama

Nowe dyski Greenliant 88 PX tracą pamięć dla niższego poboru energii

Nowe dyski Greenliant 88 PX

Czy poświęcilibyście wydajność na rzecz niższego poboru energii? W swoich blaszakach zapewne nie, ale w serwerowniach, czy laptopach już pewnie tak i dlatego trudno nie wspomnieć o nowych dyskach 88 PX od Greenliant.

Dyski Greenliant 88 PX

Dyski z serii 88 PX firmy Greenliant są przeznaczone na złącze M.2 ze wsparciem protokołu NVMe, a ich format, to standardowy 2280. Są one dosyć wyjątkowe, bo plan obniżenia ich zapotrzebowania na energię (to spadło do nawet 2 mW) podyktował porzucenie pamięci DRAM na pokładzie. Ta z kolei działa jako bufor, znacząco przyspieszając transfery.

Czytaj też: Pojawiły się wyniki wydajności Intel Rocket Lake-S
Czytaj też: AMD prezentuje kolejne testy RX 6900 XT i RX 6800 XT
Czytaj też: Manli prezentuje nową kartę RTX 3070

Na pokładzie 88 PX Greenliant NVMe M.2 2280 ArmourDrive znalazły się dodatkowo wysokiej jakości pamięci flash 3D NAND TLC przemysłowej klasy, które obsługują szeroki zakres pojemności od 128 GB do 2 TB.

Po stronie transferów w 88 PX możecie liczyć na sekwencyjny odczyt i zapis rzędu kolejno 2500 i 2100 MB/s, a to od Was zależy, czy sięgniecie po wersje komercyjną, czy przemysłową. Ta pierwsza radzi sobie z temperaturami rzędu od 0 do +70 stopni Celsjusza, a druga od -40 do +85 stopni Celsjusza.

Czytaj też: Kiedy Samsung zaprezentuje Exynos 1080?
Czytaj też: BLIK w Banku Pocztowym dla korzystających z aplikacji EnveloBank
Czytaj też: Żywotność dysków SSD. Czy można zaufać pogromcom talerzowców?

Dyski SSD NVMe M.2 2280 ArmourDrive bez pamięci DRAM ponoć zapewniają wysoką niezawodność i niskie opóźnienia w szerokiej gamie zastosowań. Konsumencka wersja 88 PX ruszy z produkcją masową już w grudni, a przemysłowa dopiero w lutym, ale wcześniej pierwsi klienci mogą liczyć na dostawy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News