WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Trzy nowe elektryczne rowery od Ducati

Niedawno opisywaliśmy, jak to motocyklowy król sięgnął na rynek ebike swoim eScrambler. Teraz producent zapowiedział kolejne trzy elektryczne rowery.

Wszystkie nowe składające się rowery mają aluminiowe ramy i zostały zaprojektowane przez oddział firmy Centro Stile Ducati. Do tej pory nie podano wszystkich danych dotyczących wagi, cen ani szczegółów pod kątem poszczególnych komponentów.

Urban-E

Czytaj też: Australia pierwszym krajem z podatkiem od linków

Wśród tych trzech elektrycznych rowerów klasą wyróżnia się Urban-E, dzięki stylowi zaczerpniętemu z grupy Italdesign Giugiaro. Niektóre z jego funkcji obejmują zintegrowane przednie i tylne oświetlenie LED, wyświetlacz LCD wbudowany w mostek kierownicy, amortyzowany widelec i mocne opony 20×4 cale, które wykorzystują podszewkę z kevlaru. W górnej części ramy znalazł się zintegrowany akumulator litowy 378 Wh.

Scrambler SCR-E

Drugi składany rower, to przedstawiciel rodziny Scrambler, a dokładniej mówiąc, model o nazwie SCR-E. Ten jest wyposażony w identyczne opony, oświetlenie i widelec, ale tylna lampa jest u niego automatycznie włączana dzięki czujnikowi zmierzchu na wyświetlaczu LCD. Jego 374,4-Wh akumulator powinien wystarczyć na wspomaganie do 70 km.

Czytaj też: Pięć minut i można latać. Nowa technologia ładowania dronów

SCR-E Sport

Ten zestaw trzech ebike zamyka Ducati Scrambler SCR-E Sport z podwójnym zawieszeniem. W nim producent dodał tylny amortyzator, wymienił bardziej terenowe opony na ich drogowe odpowiedniki i zwiększył zasię do 80 km za sprawą 468 Wh akumulatora. SCR-E i SCR-E Sport trafiły już na kilka rynków, a związane z Urban-E plany przewidują ujawnienie go w październiku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News