Reklama
aplikuj.pl

Nowe funkcje w Chrome OS z okazji 10-lecia Chromebooków

Minęła dekada odkąd zaprezentowano pierwszego Chromebooka. Z tej okazji Google dodaje zupełnie nowe funkcje do Chrome OS.

Chrome OS – nowości z okazji rocznicy

System Chrome OS na przestrzeni dekady przeszedł bardzo długą drogę. Z prostego i dość ograniczonego do rozwiniętego, funkcjonalnego systemu, który śmiało może konkurować na rynku. Jest godną uwagi alternatywą dla osób, które szukają czegoś do nauki czy pracy. A po nowościach Chromebooki z Chrome OS staną się jeszcze ciekawsze.

Google doda do systemu aplikację Phone HUB, która w swoim działaniu będzie przypominała aplikację Twój telefon. Będzie można połączyć zsię z telefonem i pisać wiadomości z poziomu laptopa, włączyć w smartfonie hotspot, znaleźć urządzenie, a także dowiedzieć się jaki jest stan baterii i sygnału sieci komórkowej. Za pośrednictwem Phone Huba sprawdzimy również ostano otwarte karty w przeglądarce Google Chrome.

Nowością będzie też usprawnienie Wi-Fi Sync, które pozwoli na automatyczne łączenie z zaufanymi sieciami Wi-Fi, z których korzystaliśmy np. na naszym smartfonie i to bez przepisywania haseł. Chrome OS zostanie wzbogacone o nowe narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób przechwytywać ekran w formie wideo i zdjęć przechowywanych potem w schowku. Zmiany zaszły też w panelu Szybkich Ustawień, z poziomu którego będzie można sterować multimediami, a w najbliższych miesiącach Google doda również na szybkie udostępnianie plików pomiędzy innymi Chromebookami albo smartfonami z Androidem.