WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe grafiki ukryte w sterownikach AMD

Premiera nowych kart graficznych od AMD musi się zbliżać bowiem coraz więcej informacji wycieka do sieci. Tym razem dostaliśmy kolejny pogląd na to co szykuje firma. Nowe przecieki pochodzą ze sterowników na macOS.

Wspomina się w nich o Polaris 10XT2, Polaris 12 i Vega 10. Druga z grafik sugeruje najmocniejszą propozycję opartą na tym rdzeniu, jednakże znając nazewnictwo AMD niekoniecznie może tak być. 12 oznaczać może tylko, że grafika została zaprojektowana po starszych wersjach a niekoniecznie jest wydajniejsza. Pewne jedynie jest, że nie będzie miała ona pamięci HBM2.

amd-polaris-10xt2-polaris-12-vega-10-apple-macos

Polaris 10XT2 może być czymś w rodzaju RX 485. AMD samo mówiło, że planuje drugie pokolenie kart graficznych więc idealnie by ta teoria pasowało. RX 485 może mieć po prostu zwiększone taktowanie w porównaniu do RX 480 i naprawione czy poprawione błędy.

No i doszliśmy do Vegi 10. Jest to tak naprawdę pierwsze wzmianka o tej grafice. Jedyne co o niej wiemy to fakt, że będzie miała pamięci HBM 2 i ma walczyć z GTX 1080. Dobrą wiadomością dla użytkowników Mac Pro może być fakt, że to w ich sterownikach wzmianka o niej się pojawia. Być może Apple wprowadzi komputery z Vega 10?

Źródło: http://www.eteknix.com/