WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe informacje o Huawei Watch GT

Za niecałe dwa tygodnia Huawei ma zaprezentować swój nowy zegarek Watch GT. Dzięki izraelskiej stronie Wisebuy poznaliśmy właśnie nowe informacje na jego temat, w tym czas pracy.

Huawei Watch GT zostanie wyposażony w okrągły, 1,4 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 px. Zastosowana bateria ma pojemność 420 mAh i to właśnie czas pracy smartwatcha najbardziej zadziwia. Huawei twierdzi, że zegarek będzie w stanie pracować do 14 dni w normalnym trybie, do 7 dni przy włączonym trybie Always On oraz do 20 godzin przy aktywnym układzie GPS. Takie wyniki mogły zostać osiągnięte dzięki zastosowaniu procesora Snapdragon 3100 od Qualcomma. Dla porównania, Apple Wtach Series 4 ma baterię o podobnej pojemności, ale może wytrzymać jeden dzień nawet przy automatycznym wyłączaniu ekranu.

Nie wiadomo jeszcze pod jakim systemem będzie zegarek działał. Może to być Google WearOS albo autorski system od Huawei. Jego cena ma za to wynosić 275 dolarów, czyli około 1020 zł. Wygląda wiec na to, że Huawei zaprezentuje znacznie ciekawszą konstrukcję od Apple.

Źródło: https://venturebeat.com/