WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nowe informacje o Stalker 2 – mody, technologia i porzucone tryby gry

Kolejne informacje o Stalker 2 zdradzają plany twórców, co do kształtu gry. Jakie technologie pojawią się w grze i czy możemy liczyć na battle royale?

Stalker 2 to produkcja, na którą czekano latami. Wciąż jednak nie wiemy, czy nowy deweloper podoła, bo gra jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Zdaje się, że dopiero nabiera ona podstawowych kształtów i do premiery w 2021 roku jeszcze nie raz będziemy słyszeć o jakichś zmianach. Póki co, poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących technologicznych aspektów gry.

Czytaj też: Kampania Call of Duty: Modern Warfare sprawi, że zapłaczecie

Ostatnio bardzo często tryb battle royale trafiał do przeróżnych gier. Czy pojawi się również on w Stalker 2? GSC GameWorld już teraz może potwierdzić, że nie planują oni takiego trybu w swojej produkcji. Tego typu rozgrywka ich nie interesuje. Podobnie wygląda sprawa wirtualnej rzeczywistości. Stalker 2 nie będzie wspierał VR w żaden sposób. W tym wypadku akurat szkoda, bo eksploracja świata gry w taki sposób na pewno byłaby czymś niezwykłym.

Co jeszcze wiemy nowego? Inspiracją dla całego Stalkera 2 jest oryginalna trylogia (Cień Czarnobyla, Czyste Niebo, Zew Prypeci). Dla autorów najważniejszym punktem do stworzenia w swojej grze jest atmosfera, która ma nie odstawać od tego, co znamy z poprzednich części.

Czy nowy Stalker 2 będzie palił nasze komputery? GSC GameWorld zapowiada korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Niestety, nie zdradzono czy będą oni korzystać z fotogrametrii lub ray-tracingu. Nie ma jednak co się dziwić – gra dopiero zaczyna powstawać, więc autorzy pewnie jeszcze sami nie wiedzą do końca na, co się konkretnie zdecydują.

Co ciekawe – już wiadomo, że Stalker 2 otrzyma wsparcie dla modów. Moderzy będą mogli rozpocząć modowanie od razu w dniu premiery. Autorzy zostawiają sobie tutaj furtkę, w której tłumaczą, że jest szansa, że wsparcie się może opóźnić do kilku dni po wydaniu gry, jednak na pewno mody będzie się robiło bardzo łatwo. Oby tylko te mody nie musiały naprawiać gry…

Czytaj też: Fortnite otarło się o włos od skasowania

Źródło: dsogaming.com