Nvidia przyzwyczaiła już nas do tego, że za karty GeForce RTX musimy słono zapłacić, więc spodziewaliśmy się, że równie wysokie ceny udzielą się również samym laptopom wyposażonym w ich mobilne wariacje. Dwa nowe modele w rodzinie Lenovo Legion zdają się temu jednak (odrobinę) zaprzeczać.

Zacznijmy może od tego tańszego modelu, jakim jest Legion Y540. Oczywiście nie bez przyczyny, bo to jego cena startowa wynosi tytułowe 930$, co można wziąć za całkiem przystępną cenowo pozycję dla gracza. Może nie tak odpicowaną, jak znacznie droższy brat, ale nadal solidnie wykonaną i oferująca naprawdę solidne wyposażenie. W kwestii specyfikacji mówimy o aluminiowej obudowie, trzema niewielkimi ramkami otaczającymi 15-calowy ekran Full HD 60 Hz, którego można wymienić na znacznie lepszy, bo obsługujący Nvidia G-Sync, odświeżanie 144 Hz i jasność rzędu 500 nitów ze wsparciem dla Dolby Vision HDR. O ile strona pamięci jest znana (do 256 GB SSD na PCIe, 512 GB SSD na SATA i 2 TB HDD oraz do 32 GB pamięci DDR4 2666 MHz), to Lenovo nie ujawnił szczegółów na temat CPU i karty graficznej. W jej przypadku wiemy tylko tyle, że w grę wchodzi nieogłoszony jeszcze model Nvidia GeForce. Zapewne jeden z tych.

Możemy więc śmiało stwierdzić, że GeForce RTX trafią do laptopów już za 930$. Nieco więcej, bo minimum 1750$ przyjdzie nam jednak zapłacić za model Y730, który jest już znacznie bardziej „ugamingowiony” z solidną klawiaturą oraz oczywiście podzespołami. Tutaj wiemy już, że w kwestii procesorów możemy liczyć na Core i5-8300H oraz i7-8750H. Ponownie jednak GPU to tajemnica, choć strona konfiguracji pamięci operacyjnej i masowej robi znacznie większe wrażenie względem poprzedniego modelu.

Czytaj też: Nvidia uaktywni technologię G-Sync na modułach FreeSync AMD

Źródło: Digitaltrends

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej