WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe mobilne karty GeForce pod koniec bieżącego roku

Podczas gdy docierają do nas przecieki co do nadchodzącej karty GeForce GTX 1180, to na wielu forach toczą się podobne dysputy na temat rynku mobilnego. Co ciekawe, jedna z nich wskazała nam datę premiery nowych modeli mobilnych i potwierdziła dotychczasowe plotki.

Źródłem tych informacji jest główny reprezentant segmentu laptopów Gigabyte w Wielkiej Brytanii ukrywający się pod pseudonimem Atom80. To właśnie on udzielił odpowiedzi na pytanie użytkownika na forum OverclockersUK. Dotyczyło ono implementacji GTX 1080 w Aero 15X V8-CF1, na co Atom80 odpowiedział, że firma nie planuje ulepszać pod tym kątem obecnej serii notebooków aż do premiery nowej generacji kart graficznych Nvidii. Tym samym ujawnił, że mobilne warianty rdzeni Volta/Turing pojawią się pod koniec bieżącego roku.

mobilne

Jako że to właśnie te 5-6 miesięcy dzieli zazwyczaj premierę desktopowych układów od mobilnych, to ponownie uzyskaliśmy potwierdzenie ostatnich przecieków. Przypomnę, że według nich nowe GPU Nvidii zadebiutuje jeszcze tego lata. Oczywiście nie możemy bezgranicznie ufać nawet tak wysoko postawionemu pracownikowi, ale potwierdził on informacje zbierane przez branże od kilku miesięcy. Tradycyjnie więc do 100% pewności pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne wiadomości prosto od Nvidii.

Źródło: videocardz.com