Reklama
aplikuj.pl

Nowe oznaczenia na konsolach PlayStation. Na co warto zwrócić uwagę?

playstation

Sony Interactive Entertainment poinformowało o nowych oznaczeniach ułatwień dostępu, które zostaną wprowadzone do sklepu PlayStation oraz na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 w tym tygodniu. Czego się spodziewać?

Oznaczenia ułatwień dostępu PlayStation

Oznaczenia pozwalają deweloperem na szczegółowe opisanie wszystkich ułatwień dostępu wprowadzonych w ich grach. Będą one widoczne z poziomu karty gry w PlayStation Store – można je wyświetlić w łatwy sposób, przy pomocy przycisku „trójkąt”. Dzięki ułatwieniom dostępu użytkownicy mogą dostosować gry do swoich indywidualnych potrzeb. Pozwalają m.in. na zmiany trybu wyświetlania obrazu, dostosowanie ustawień kontrolera DualSense, czy transkrypcję czatu głosowego.

Czytaj też: Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation? Horror, klasyk i FPS VR

Oznaczenia zaczną stopniowo pojawiać się w PlayStation Store i będą dostępne w takich grach jak Death Stranding Director’s Cut, Ghost of Tsushima Director’s Cut, God of War Ragnarök, czy Gran Turismo 7.

W ostatnich latach PlayStation mocno idzie w kierunku poprawiania doświadczeń growych dla każdego. Warto pamiętać, że ułatwienia dostępu nie są tylko dla osób niepełnosprawnych, a często jest to mylone z takim zastosowaniem.