WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe przełączniki mechaniczne Kailh na targach CES

Targi CES mają to do siebie, że oprócz tej konsumencko-centralnej hali, mają też oddzielną, przeznaczoną poniekąd dla stoisk z myślą o zainteresowaniu nie zwyczajnych odwiedzających, a przedstawicieli innych firm. Tam rozłożyła się m.in. Dongguan City Kaihua Electronics Co., czyli twórcy przełączników marki Kailh. Nie pokazywali jednak swojego starego produktu, a nową wersję przełączników mechanicznych (dzięki TechPowerUp).

Wprawdzie dziennikarze serwisu TechPowerUp nie zdołali zdobyć dokładnych informacji, ale co nieco udało im się wyciągnąć od tamtejszych prezenterów. Firma miała na swoim stoisku cztery nowe wersje przełączników, okraszonych marką „China style series”. Są to najprawdopodobniej wariacje limitowane, które zostały wykonane z myślą o konkretnych klientach. Ci mogli zlecić marce wykonanie czegoś specjalnego do swoich limitowanych modeli klawiatur, choć postawiono na raczej tradycyjne konstrukcje.

Mowa o liniowym Chinese Red z siłą potrzebną do aktywacji na poziomie 45g, Noble Yellow z wyczuwalnym klikiem (65g), jego nieco łagodniejszej wersji Glazed Green (50g) i zdecydowanie najbardziej charakterystycznym liniowym Ancient Grey, którego aktywacja wymaga siły aż 95 gf. Wszystkie z nich mają identyczną drogę pracy (1,8 mm) i wytrzymałość wyznaczoną na 80 milionów aktywacji. Nie wiemy jednak, gdzie i czy w ogóle te cztery przełączniki trafią do sprzedaży, a nawet masowej produkcji.

Czytaj też: Razer odda producentom klawiatur swoje przełączniki mechaniczne

Źródło: TechPowerUp