Rzadko kiedy zdarza się, że nowy produkt wnosi coś ciekawego na dany rynek. Tym razem jest na odwrót. Bose uruchomił sprzedaż urządzenia nazwanego “Hearphones”, które wzmacnia zdolność słyszenia w mocno zatłoczonych obszarach takich jak klub czy pub.

hearphones

Hearphones są bardzo podobne do Bose QuietComfort QC30, więc może bazują na ich projekcie. W środku znajdują się mikrofony kierunkowe. Działanie słuchawek jest dosyć proste w teorii. Nadają one różnym dźwiękom priorytety. Dzięki temu wyizolować można np. rozmowę. Odbywa się to poprzez aplikację Bose Hear, która pojawiła się w Apple iStore miesiąc temu. Oprogramowanie zawiera pewne wcześniej ustawione ustawienia dla charakterystycznych miejsc, np. samolotu czy siłowni. Jednakże pozwala ono także na “podgłośnienie” telewizora w zatłoczonych miejscach, np. w barze.

Aktualnie nie ma jeszcze informacji o cenie czy dostępności słuchawek. Ich sprzedaż ma zostać uruchomiona na czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W mojej opinii mogą one zdobyć rynek o ile będą poprawnie działały. Pójść do klubu, potańczyć i pogadać? Bomba!

Źródło: http://www.eteknix.com/

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!