WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe słuchawki od Bose pozwolą Ci decydować co chcesz słyszeć

Rzadko kiedy zdarza się, że nowy produkt wnosi coś ciekawego na dany rynek. Tym razem jest na odwrót. Bose uruchomił sprzedaż urządzenia nazwanego „Hearphones”, które wzmacnia zdolność słyszenia w mocno zatłoczonych obszarach takich jak klub czy pub.

hearphones

Hearphones są bardzo podobne do Bose QuietComfort QC30, więc może bazują na ich projekcie. W środku znajdują się mikrofony kierunkowe. Działanie słuchawek jest dosyć proste w teorii. Nadają one różnym dźwiękom priorytety. Dzięki temu wyizolować można np. rozmowę. Odbywa się to poprzez aplikację Bose Hear, która pojawiła się w Apple iStore miesiąc temu. Oprogramowanie zawiera pewne wcześniej ustawione ustawienia dla charakterystycznych miejsc, np. samolotu czy siłowni. Jednakże pozwala ono także na „podgłośnienie” telewizora w zatłoczonych miejscach, np. w barze.

Aktualnie nie ma jeszcze informacji o cenie czy dostępności słuchawek. Ich sprzedaż ma zostać uruchomiona na czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W mojej opinii mogą one zdobyć rynek o ile będą poprawnie działały. Pójść do klubu, potańczyć i pogadać? Bomba!

Źródło: http://www.eteknix.com/