Podczas targów CES 2018, firma TomTom ogłosiła wprowadzenie nowych usług dla pojazdów autonomicznych. Mają one polepszyć komfort użytkowania tego typu konstrukcji.

Pierwsza z nich to TomTom AutoStream. Jest to nowa usługa dostarczania map, która umożliwia zbudowanie horyzontu przed wytyczoną drogą. Odbywa się to dzięki streamingowi danych mapowych z chmury firmy. Usługa ta została uruchomiona we współpracy z Baidu i Zenuity. Druga usługa to MotionQ. Jest to unikalna koncepcja jazdy, która ma zapewnić komfort pasażerów korzystających z aut autonomicznych. Można ją póki co zobaczyć w samochodzie koncepcyjnym Tinspeed Snap. Także ogłoszona została współpraca z Qualcomm, która ma zaowocować nowymi technologiami geolokalizacyjnymi dla samochodów autonomicznych. Mają to być połączone mapy TomTom HD z technologiami kamer i danymi GPS z Qualcomm Drive Data Platform.

Jeśli jesteście zainteresowani tymi technologiami to zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy, które znajduje się w Centrum Kongresowym Las Vegas, Hala Północna – #5226.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej