Reklama
aplikuj.pl

Przyzwyczajcie się do Steam Decka Valve, bo zostanie z nami na dłuuugo

Steam Deck, Valve, Steam Decka Valve,

Kilka dni temu po wielomiesięcznym oczekiwaniu, wreszcie dostałem możliwość złożenia zamówienia na zarezerwowanego wcześniej Steam Decka Valve, ale machnąłem na niego ręką. Powód? Przyszłość malująca się w barwach wielu planowanych wersji tego „handhelda-PCta”, bo jest to najwyraźniej pierwszy sprzęt Valve, którego firma będzie rozwijać i ulepszać.

Ciepłe przyjęcie równie ciepłego podczas grania Steam Decka Valve sprawiło, że firma będzie go rozwijać

Valve i Steam dotarły właśnie na nowe rynki w Azji i z tej okazji firma udostępniła specjalną broszurę o Steam Decku. Wspomina w niej, że SteamOS otrzyma generyczny instalator, dzięki czemu każdy będzie mógł zainstalować najnowszy SteamOS dostępny ze Steam Deck na swoim PC. Jednak najważniejszą informacją jest to, że w przyszłości ma powstać „next-genowy” Steam Deck, czyli coś w rodzaju Steam Decka 2.

Czytaj też: Samsung nie zrezygnuje z architektury AMD. Kolejne Xclipse powstaną

Te dwie informacje jasno wskazują, że Valve zamierza trzymać się kurczowo tego produktu i ulepszać go w ramach aktualizacji oprogramowania oraz ulepszania samego sprzętu. Stąd właśnie moja decyzja co do zrezygnowania z zakupu Steam Decka. Jako że to pierwsza taka konsola Valve, która była poniekąd eksperymentem, uznałem, że w jego kolejnej iteracji firma wyciągnie wnioski z obecnego modelu, rozwiąże największe jego problemy, poprawi szczegóły i wyposaży w jeszcze wydajniejszy SoC. Osobiście liczę też na to, że Steam Decka 2 dostaniemy już z pełnoprawną stacją dokującą.