Reklama
aplikuj.pl

Co po śmierci? Może nowe życie w metaverse?

Następny Internet, plan Facebooka na stworzenie metaverse

Boicie się śmierci i za wszelką cenę nie chcecie rozstawać się z tym światem? Co powiecie w takim razie na usługę firmy i jednocześnie świata Somnium Space w formie „Live Forever”, która zapewnia nowe życie w metaverse po śmierci? Wam wprawdzie życia to nie zwróci, ale jeśli bardziej martwicie się o inne osoby, to może być to dla nich coś interesującego.

Nowe życie po życiu w metaverse Somnium Space

Somnium Space nie różni się od innych platform metaverse. Pozwala grać w gry, oferuje działki, pozwala brać udział w wydarzeniach, umożliwia handel kryptowalutami oraz produkcję NFT i działa na zestawach wirtualnej rzeczywistości lub PC. Ma też płatną opcję „Life Forever”, która wymaga udzielenia platformie pozwolenia na nagrywanie rozmów i ruchów, aby można je było później wykorzystać do odtworzenia osobowości danej osoby.

Przez to członkowie rodziny, przyjaciele i współpracownicy mogliby wrócić do metaverse, aby porozmawiać i wejść w interakcję z daną osobą już po jej śmierci. Dzięki rozbudowanej bazie danych w Somnium Space będzie można opracować nieśmiertelną replikę danej osoby – jej wprawdzie życia i świadomości to nie zwróci, ale przynajmniej inni będą mogli odczuwać wrażenie, że nadal jest wśród nich.

Czytaj też: Rowerowe hamulce obręczowe na duże koła. eeBrake eksperymentują z szutrowymi rowerami

Somnium Space nie planuje udostępniać tych danych osobom trzecim za wszelką cenę. Gdy użytkownik dokona płatności i wyrazi zgodę na rozpoczęcie gromadzenia danych przez platformę, Somnium Space wykorzysta te dane tylko w jednym celu, tj. do stworzenia nieśmiertelnego awatara użytkownika. Nic nie stanie też na przeszkodzie, aby te dane po prostu usunąć, ale szczegóły tej usługi poznamy dopiero w przyszłym roku, kiedy ta opcja stanie się dostępna.