WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowego Land Rover Defender złożycie z klocków LEGO

Samochód dla prawdziwego mężczyzny (który i tak zapewne będzie panował na tradycyjnych drogach) i klocki. Czy trzeba czegoś więcej na idealny prezent? Już pierwszego października tego roku do sklepów trafią specjalne zestawy LEGO Technic, umożliwiające złożenie swojego własnego Land Rover Defender’a. 

Czytaj też: Doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji elektrycznego Porsche Taycan

Wszystko to oczywiście w ramach współpracy Land Rovera i Lego, którzy wspólnie stworzyli 2573-częściowy zestaw, prezentując go tuż obok prawdziwego samochodu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Jak to w przypadku zestawu Technic bywa, Defender w wydaniu LEGO będzie odwzorowywał swój pierwowzór w praktycznie idealnym stopniu, oferując działający napęd na cztery koła, trzy mechanizmy różnicowe, w pełni niezależne zawieszenie i pięcioosobowe wnętrze.

To jednak nie koniec, bo “mniejszy Defender” trafi też do klientów z działającą wyciągarką, bagażnikiem dachowym i boczną drabiną, a więc opcjonalnymi dodatkami w przypadku prawdziwego samochodu. LEGO wyposażyło go jednak nie w standardowy automat, a czterobiegowy układ sekwencyjny.

Czytaj też: Bentley stworzy 12 replik arcydzieł z 1929 roku

Źródło: Autocar